Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Raport z występów grup młodzieżowych KS Unia Racibórz

Prawdziwy thriller bez happy endu w meczu juniorów starszych, wysoka wygrana młodzików z rywalami z Żywca i Turzy Śląskiej, gorycz porażki w innych meczach. Tak mniej więcej wyglądały weekendowe zmagania drużyn młodzieżowych. Zapraszamy do zapoznania się z materiałem, w którym prezentujemy składy, strzelców bramek i krótkie opinie trenerów.

Juniorzy A1 2 Liga Wojewódzka: KS Unia Racibórz - Victoria Częstochowa 4:7 (2:1)

Strzelcy bramek: Radoń, Migus, Szlufarski, Łagosz.

Skład: Grycman, Łagosz, Migus (Pawela 82`), Radoń, Rajda (Badura 75`), Sobek (Dominik 70`), Socha (Włoch 45`), Stępiński, Szlufarski, Witt (Gładkowski 55`), Żelazko (Gawlik 45`)

Trener Jarosław Rachwalski: Ciężko coś powiedzieć po takim meczu, prowadzimy 4:1, ale ostatecznie przegrywamy 4:7. Musimy wyciągnąć wnioski z tej porażki i w kolejnych meczach nie dopuszczać do takich sytuacji.

Juniorzy B1 2 Liga Wojewódzka: KS Unia Racibórz – TS Podbeskidzie S.A. 0:6 (0:3)

Strzelcy bramek: Gawlik K., Grzybek, Konopacki

Skład: Twaróg- Kuźmiński (Gawlik N. 45), Ziemkiewicz (Kodura 83), Walaszek, Franica (Widera W., 70), Musioł, Wołek, Niewrzoł (Kampka 70), Widera X (Koczy 63)., Konopacki (Badura 45'), Paczuła (Borysiuk 45)
Trener Dariusz Binek: Młodzi Unici na początku spotkania mieli sytuację na 1:0. Niestety nie zdołali jej wykorzystać. Po chwili Bielszcznie w dość kontrowersyjnej sytaucji wyszli na prowadzenie. Stracona bramka podziałała mobilizująco na Raciborzan i ruszyli do przodu, czego efektem był wywalczony rzut karny. Niestety po raz kolejny nie wykorzystali bardzo dobrej sytaucji bramkowej. W drugiej połowie piłkarze raciborskiej Unii ruszyli żywo na przeciwnika, lecz nie potrafili żadnej (nawet z 7 metrów) sytuacji zamienić na bramkę. Goście natomiast co mieli, to strzelili.
Mecz z Podbeskidziem, które przed meczem traciło do nas 3 punkty był słabszy w naszym wykonaniu. Na słaszą dyspozycję miały wpływ m.in problemy zdrowotne naszych zawodników. Po pierwszej części jesiennych rozgrywek zespół plasuje się na 3 miejscu. Za tydzień rozpoczyna rewanże rundy jesiennej. Zawodnicy głodni zwycięstwa pojadą do Chorzowa.

Trampkarze C1 3 Liga Wojewódzka: KS Rymer Rybnik - KS Unia Racibórz 3:0

Walkower. Z uwagi na nakładające się mecze i brak osoby mogącej pełnić funkcję trenera drużyna KS Unia Racibórz nie pojechała na mecz.

Trampkrze C2 1 Liga Wojewódzka: BTS Rekord - KS Unia Racibórz 6:3

Strzelec bramek: Śliwiński-3

Skład: Zaczyk, Jania, Petryszak, Marczak, Waramba, Biront, Cebula, Rzytki, Fiegiel, Śliwiński, Kałus oraz Warzecha, Doniec, Bajer, Piechulla.

Trener Tomasz Trzęsiński: Przegrywamy kolejny mecz, w pierwszych 20 minutach stwarzamy trzy dogodne sytuacje bramkowe, których nie wykorzystujemy. W pierwszych 5 minutach sędzia nas trochę skrzywdził, powinien być rzut karny. Po pierwszej połowie przegrywamy tylko 1:0, w drugiej połowie kolejny raz źle wchodzimy w mecz i w prosty sposób tracimy dwie bramki, stwarzamy sytuacje, ale przeciwnik nas punktuje. M. Śliwiński zdobywa dla nas 3 bramki.

Młodzik D1 2 Liga Wojewódzka: KS Unia Racibórz – TS United Żywiec 10:1 (4:0)

Strzelcy bramek: Krybus 4, Poznakowski 2, Oszek, Śmigowski, Bartosik, Rutowicz.

Skład: Bulenda, Chmiel, Ronin, Śmigowski, Oszek, Rutowicz, Bartosik, Popela, Czech, Krybus, Poznakowski, Szyra.

Trener Tomasz Oszek: Jeżeli będę rozliczać moich chłopców tylko za wynik to nic dobrego to nie przyniesie. Mamy zupelnie inne priorytety. Inteligencja w grze, rozumienie gry, rozwiązania techniczno - taktyczne, "decyzyjność" na boisku. Tak trenujemy, tak chcemy grać.

Brawo dla chłopaków za te aspekty gry. A wynik? Już nie pamiętamy. Czekamy na kolejny mecz!

Młodzik D1 Podokręg Racibórz: LKS Unia Turza Śląska - KS Unia Racibórz 2:7 (4:0)

Strzelcy bramek: Oszek 3, Poznakowski 2, Bartosik 2.

Skład: Czech Kinga, Smuda, Waniek, Ziemkiewicz, Szymanowski, Kidoń, Jaworek, Wszołek Bulenda,Poznakowski, Czech Antoni , Chmiel, Rutowicz,Bartosik, Krybus, Ronin,Śmigowski, Oszek

Trener Michał Koczor: Dzisiaj wzmocniliśmy nasza drużynę, chłopakami olz rocznika 2007 Był to dobry mecz w naszym wykonaniu. Chłopcy kreowali bardzo ładne akcje oraz oddali parę ładnych strzałów. Było kilka błędów, z których trzeba wyciągnąć wnioski w przyszłości.

Orliki E2 Podokręg Racibórz: KS Unia Racibórz – MKS Gmina Lubomia 3:11 (1:2)

Strzelcy bramek: Czarnecki, Bednarz, Zieliński

Skład: Skrędzelewski Wojciech, Skrędzelewski Bartłomiej, Zieliński, Henkel, Bednarz, Czarnecki

Trener Łukasz Niestrój: Mecz przegrany lecz nie bez walki, w okrojonym składzie stawiliśmy czoła faworytom. Pierwsza połowa była wyrównana, niestety po naszych błędach tracimy bramki. Potrafimy jednak stworzyć sytuacje bramkowe i jedną z nich wykorzystujemy. Niestety, w drugiej połowie zabrakło nam już sił. Brawo dla chłopaków za wolę walki i zaangażowanie. Tym razem wynik schodzi na dalszy plan.