Unia przegrała w Nędzy

Klasa okręgowa grupa 3 - kolejka 1 sezonu 2020/2021

1 sierpnia (sobota) godz. 17.00 stadion w Nędzy ul. Sportowa 10

LKS 1908 Nędza - KS Unia Racibórz 3 – 2 (1 – 0)

1 – 0 Stasiowski (rzut wolny 42’), 1 – 1 Migus 49’, 2 – 1 Stasiowski 75’, 3 – 1 Stasiowski 77’, 3 – 2 Stępiński 80’

KS Unia Racibórz: Pluta – Sobek, Woniakowski, Radoń (Gawlik 88’), Stępiński – Chałupiński (Grzybek 76’), Sabiashvili (Łagosz 63’), Moneta, Migus, Gawryluk (Plizga 76’) – Osliźlok

W słoneczne sobotnie popołudnie na stadion w Nędzy wybrało się  sporo kibiców. Liczyli na duże piłkarskie emocje i się nie zawiedli.

Początek meczu to wzajemne badanie sił przez obie drużyny. Po 10 minutach gra przeniosła się na połowę Nędzy. W 12 minucie mocno ale jednak niecelnie strzelił Sabiashvili. Pięć minut później Nędza miała pierwszą dogodną sytuację do strzelenia bramki. Cichecki odebrał piłkę Gawrylukowi jednak strzelił nad poprzeczką. W 22 minucie wyborną okazję miał  Ośliźlok ale minimalnie strzelił obok słupka. Chwilę później dobre okazje mieli Chałupiński i Migus jednak ponownie zabrakło precyzji. W 42 padła pierwsza bramka dzisiejszego meczu. Arbiter dopatrzył się rzekomego zagrania ręką. Precyzyjnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Marcin Stasiowski. Wynikiem 1 – 0 zakończyła się pierwsza połowa.

Druga odsłona zaczęła się dobrze dla naszego zespołu. W 49 minucie po dobrym dograniu piłki przez Stępińskiego Dawid Migus z 12 metrów doprowadził do remisu. Od tego momentu Unia osiągnęła przewagę. W 68 minucie ponownie okazję miał Migus ale bramkarz Nędzy był na posterunku. Pięć minut później z dystansu uderzył Ośliźlok ale piłka przeszła obok słupka. Na kwadrans przed końcem meczu Stasiowski zdecydował się na strzał z dalszej odległości i był to słuszny wybór, bo piłka znalazła w siatce Unii. Po stracie gola nasza drużyna ruszyła do odrabiania strat. Na boisku pojawił się nasz grający trener Dawid Plizga. Z dystansu próbował zaskoczyć bramkarza gospodarzy Woniakowski jednak efektowną obroną popisał się Mrozek. Na domiar złego w 77 minucie świetnie dziś dysponowany Stasiowski strzałem z dystansu po raz trzeci pokonał Plutę. Trzy minuty później Unia zdobyła kontaktową bramkę. Po rzucie rożnym piłkę za pole karne wybili obrońcy gospodarzy. Tam znalazł się jednak Paweł Stępiński, który po przyjęciu piłki mocno uderzył i doprowadził tym samym do wyniku 3 – 2. Unia ruszyła do przodu. W 84 minucie atakowany przez obrońcę Nędzy Migus przewrócił się w polu karnym Nędzy jednak gwizdek arbitra milczał. Do końca nasi piłkarze ambitnie walczyli o jeden punkt jednak na trzecią bramkę zabrakło pomysłu i czasu.

Mecz pokazał, że mecze w grupie 3 raciborskiej okręgówki nie będą łatwe, bo grupa ta jest bardzo silna. Z porażki trzeba wyciągnąć wnioski i z wolą zwycięstwa przystąpić do kolejnego meczu. W sobotę na Srebrną przyjedzie Naprzód Borucin, który zapewne będzie walczył  o jak najwyższe miejsce w lidze. Wcześniej, bo w środę 5 sierpnia do Raciborza zawita beniaminek IV ligi Unia Turza Śląska aby rozegrać mecz 1/8 Pucharu Polski na szczeblu naszego Podokręgu. Naszych kibiców już dziś serdecznie zapraszamy na te oba piłkarskie spotkania.