na sztucznej trawie
TJ SK Kravare - KP "Unia" Racibórz 1 - 2 (0 - 2)
bramki dla Unii: Kapinos 17', Frydryk 35'

Skład Unii: Szymon Kubów(46'Leszek Romański),Mirosław Pniewski(70'Jacek Selera),
Paweł Woniakowski,Edward Kowalczyk,Maciej Biegański,Dawid Fryt(85'Przemysłąw Łukoszek),Patryk Podstawka,Szymon Cichecki,Jarosław Rachwalski(70'Artur Potaczek),
Mariusz Frydryk(78'Kamil Szałkowski),Sebastian Kapinos.

Po bardzo dobrym i stojacym na wysokim poziomie meczu sparingowym KP Unia
pokonała lidera IV ligi czeskiej SK Kravare 2-1

Relacja  meczu na stronie drugiej

Treść rozszerzona

Skład Unii: Szymon Kubów(46'Leszek Romański),Mirosław Pniewski(70'Jacek Selera),Paweł Woniakowski,Edward Kowalczyk,Maciej Biegański,Dawid Fryt(85'Przemysłąw Łukoszek),Patryk Podstawka,Szymon Cichecki,Jarosław Rachwalski(70'Artur Potaczek),Mariusz Frydryk(78'Kamil Szałkowski),Sebastian Kapinos.
W słoneczne niedzielne południe raciborzanie pokonali lidera 4 ligi czeskiej SK Kravare z którym od zeszłego roku utrzymujemy przyjacielskie kontakty i rozgrywamy spotkania w różnych grupach wiekowych. W pierwszej potyczce seniorów obu klubów górą był Kraware,teraz udał się zawodnikom Unii rewanż. Już od pierwszych minut spotkania unici narzucili rywalowi swój styl i zaatakowali ostrym presingiem na całym boisku. Ten sposób gry nie odpowiada rywalom z Czech i często tracili piłkę .Nie radzili sobie również z prostopadłymi podaniami do napastników i właśnie po jednym z takich podań Kapinos znalazł się w dogodnej sytuacji strzeleckiej ale ofiarna interwencja lewego obrońcy zapobiegła utracie bramki(w wyniku tej interwencji odniósł kontuzję stawu skokowego i musiał opuścic boisko).Kolejne prostopadłe podanie Kowalczyka za plecy obrońców i Kapinos wychodzi sam na sam z bramkarzem strzela w róg i 1-0. Potem gra się wyrównuje ale nie brakuje szybkich składnych akcji. Po szybkim rajdzie prawą strona Fryt dobiega do pola karnego centruje do Rachwalskiego ,po którego uderzeniu piłka odbija się i spada pod nogi Frydryka ,a ten nieuchronnie umieszcza ją w siatce gospodarzy. Za chwile kolejne dynamiczne wejście Fryta zakończone strzałem ale minimalnie niecelnym.W końcowych fragmentach pierwszej połowy gospodarze mają kilka dogodnych sytuacji,lecz nawet w idealnych fatalnie pudłują jak np Kubik w 44' gdy będąc sam w polu karnym strzela wysoko nad poprzeczkę. Druga połowa to dalej wymiana ciosów z obu stron .Znowu Kapinos wychodzi na czystą pozycję po pięknym 50 metrowym crosie Pniewskiego,ale tym razem za daleko wypuszcza sobie piłkę i zostaje zatrzymany. Odpowiedź Czechów to sytuacja w naszym polu karnym gdzie nie atakowany pomocnik strzela na naszą bramkę ale skuteczną paradą popisuje sie Romański i wybija piłkę na rzut rożny. W 65' rzut wolny z 18m na wprost bramki dla Unii ,lecz Kowalczyk trafia w mur. Natychmiastowa odpowiedź krawarzan i znowu na posterunku jest Romański. W samej końcówce raciborzanie wyraźnie oddali inicjatywę rywalowi ,a ten dochodził do sytuacji bramkowych jednak nie potrafił ich zamienić na gole. Dopiero w ostatniej minucie spotkania w zamieszaniu po rzucie wolnym skutecznie strzelił rezerwowy Bober dając im honorowe trafienie.
Po meczu wszyscy byli zadowoleni z udanego sparingu i już jesteśmy umówieni na rewanż (w lecie u nas). Bardzo udany dla naszej drużyny weekend, a przed nami kolejne sparingi już w środe 27.02 o godz. 15.30 z Lubomią u nich, a w sobotę z Krzyżanowicami (do ustalenia gdzie ) o 11.00