Dodane przez Admin dnia 29-07-2018 09:13:50

Mecz sparingowy
28 lipca 2018 (sobota) godz. 17.00 stadion Unii ul. Srebrna 12

KS Unia Racibórz – KS Pogoń Prudnik 2 – 2 (1 – 1)

1 – 0 testowany 7’, 1 – 1 Marcin Rudzki 38’, 2 – 1 Rafał Chałupiński 64’ , 2 – 2 Łukasz Rum 85’

KS Unia Racibórz: Pluta – testowany, Wowra, testowany, Miąsik – Trzęsiński, Radoń, Domin, Sobek – testowany, Gładkowski.

W drugiej połowie zagrali: Adamiec, Woniakowski, Łątkowski, Mizia, Tront, Chałupiński, testowany, testowany, Kowalczyk, Rajda, Sobierajewicz.

Relacja z meczu znajduje się w rozwinięciu newsa.

Treść rozszerzona

Unia Racibórz w swoim trzecim sparingu zremisowała z beniaminkiem IV ligi opolskiej Pogonią Prudnik 2 – 2. W pierwszej połowie na boisku pojawiła się nasza młodzież i trzeba przyznać, że radziła sobie całkiem przyzwoicie. Na zielonej murawie zagrało w pierwszej  odsłonie aż trzech 16 latków: Radoń, Sobek i Gładkowski. Unia wyszła na prowadzenie już w 7 minucie. Po ładnej akcji skutecznie piłkę do siatki skierował zawodnik testowany. Wyrównanie padło w 38 minucie, a błąd naszej defensywy skutecznie wykorzystał strzałem w długi róg napastnik gości Marcin Rudzki.

Po przerwie na placu gry zameldowali się nasi rutyniarze. Byliśmy dłużej w posiadaniu piłki. Po kwadransie po ładnej akcji oskrzydlającej bramkę z bliskiej odległości zdobył Rafał Chałupiński. Od tego momentu Unia cały czas przeważała jednak akcje były konstruowane zbyt wolno, aby zaskoczyć przeciwnika. Kiedy wydawało się, że trzecia bramka jest tylko kwestią czasu goście wyrównali po kuriozalnej bramce. Po odegraniu piłki z lewej strony do Marka Adamca nasz bramkarz chciał zagrać do partnera znajdującego się po prawej stronie. Zrobił to jednak fatalnie, bo zagrał wprost na nogę Łukasza Ruma, który pewnie strzelił do pustej bramki z 16 metrów. Warto też dodać, że na ostatnie 15 minut na boisku zameldował się 15 letni Szymon Sobierajewicz. Całe spotkanie zagrał Filip Radoń i trzeba przyznać, że radził sobie bardzo dobrze. Ogólnie cała piątka naszych juniorów młodszych pokazała, że w przyszłości jak nabiorą większego doświadczenia mogą wzmocnić naszą pierwszą drużynę.

W sobotę 4 sierpnia w generalnej próbie przed ligą Unia zagra w delegacji z Naprzodem Syrynia.