KS Krapkowice – KS Unia Racibórz 3 – 1 (3 – 0)

Bramki dla Krapkowic 17’,21’, 25’, dla Unii: Szymon Sobierajewicz 90’

KS Unia Racibórz: testowany – Łątkowski, Woniakowski, Mizia, testowany – Tront, Sobek, Chałupiński, testowany, testowany, testowany

W II połowie zagrali: Rajda, Sobierajewicz, Wowra, Domin, testowany, testowany

Treść rozszerzona

Pierwsza połowa ostatniego przed ligą meczu sparingowego przebiegała pod dyktando gospodarzy. Wynik otworzyli piłkarze Krapkowic. Na wolne pole wyszedł w 17 minucie zawodnik Krapkowic nasz bramkarz zdołał jednak sparować ten strzał ale wobec dobitki był już bezradny. Cztery minuty później było już 2 – 0. Po rzucie rożnym i sporym zamieszaniu przed naszym polem karnym najwięcej sprytu zachował Niespodziński, który pewnie ulokował piłkę w siatce. W 25 minucie po 40 metrowym podaniu za linie naszej obrony przed naszym bramkarzem znalazło się trzech piłkarzy Krapkowic i nie mieli oni problemów z umieszczeniem futbolówki w siatce. W pierwszej połowie mieliśmy trzy dogodne sytuacje bramkowe. Pierwszą zmarnował zawodnik testowany, a kolejne dwie zmarnował Chałupiński, któremu przy strzale zabrakło precyzji

W drugiej połowie inicjatywa należała do naszego zespołu ale długo nie znalazło to przełożenia w bramkach. Byliśmy częściej w posiadaniu piłki i kreowaliśmy grę. Honorową bramkę zdobył 15 letni Szymon Sobierajewicz w samej końcówce spotkania.

Reasumując test mecz przed ligą był niezbyt udany. Piłkarze narzekali na „ciężkie nogi”. Gospodarze byli szybsi i bardziej zdecydowani. Liczymy, że ze sporej grupy zawodników testowanych większość uda się pozyskać.

W sobotę 11 sierpnia odbędzie się w delegacji inauguracyjny mecz z beniaminkiem Płomieniem Połomia. Liczymy, że piłkarze w tym tygodniu odzyskają świeżość i zagrają w sobotę bardziej skutecznie niż w sparingu.