Podział punktów w meczu Unii Racibórz - GKS II Tychy

KS Unia Racibórz - GKS II Tychy 1:1 (0:1)
0 – 1 Wojciech Szumilas 41’ , 1- 1 Mateusz Kocot 68’

Unia Racibórz: Paweł Kapusta - Kamil Latkowski, Paweł Woniakowski (Mateusz Wowra 15’), Marcin Mizia, Bogusław Sobek (Dawid Migus 57’) - Kamil Tront, Mateusz Badowski, Bartłomiej Lorenc, Jonatan Domin (Kamil Szlufarski 90’) - Rafał Chałupiński, Mateusz Kocot

Relacja w rozwinięciu newsa.

Treść rozszerzona

Ciekawe widowisko zobaczyli dzisiaj kibice zgromadzeni na meczu Unii Racibórz z rezerwami GKS Tychy. Od początku obie drużyny próbowały skonstruować składne akcje ale nie było to łatwe na fatalnej płycie boiska. Godny odnotowania był strzał Domina w 20 minucie. Dobrą sytuację bramkową miała Unia w 27 minucie  po rzucie wolnym z 20 metrów egzekwowanym przez Mateusza Badowskiego jednak piłka poszybowała nad poprzeczką. Goście też mieli swoje sytuacje ale brakowało precyzji. Gorąco było 34 minucie pod naszą bramką po zamieszaniu po rzucie rożnym. Na szczęście udało nam się uniknąć straty gola. Niestety w 41 minucie Paweł Kapusta musiał skapitulować po „strzale życia” z 30 metrów w samo okienko. Szczęśliwym strzelcem był Wojciech Szumilas mający za sobą występy w pierwszej drużynie GKSu. Wynikiem 0 – 1 zakończyła się pierwsza połowa.

Na początku drugiej odsłony trener Tomasz Wolak dokonał trzech zmian zawodników. Z boiska zeszli: Biegański, Staniucha którzy są w kadrze pierwszej drużyny i wspomniany wcześniej strzelec gola Szumilas. Miało to od razu przełożenie na jakość gry zespołu gości. Wykorzystali to nasi piłkarze którzy zaczęli odważniej atakować. W 61 minucie po składnej zespołowej akcji bliski zdobycia bramki z ostrego kąta był Jonatan Domin jednak strzelił niecelnie. Unicie dalej atakowali. W 68 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego rozgrywającego dzisiaj bardzo dobre zawody Rafała Chałupińskiego, piłkę strzałem głową do siatki skierował Mateusz Kocot. Do końca meczu obie drużyny dążyły do zdobycia zwycięskiej bramki ale wynik się już nie zmienił.

Dziękujemy zawodnikom za walkę w dzisiejszym meczu i wywalczenie cennego punktu. Po 9 kolejkach nasi piłkarze plasują się na 7 miejscu. Za tydzień Unia Racibórz zagra z liderem LKS Czaniec.