Trzecioligowiec lepszy od Unii
Dodane przez Admin dnia 02-03-2019 17:04:15

2 marca 2019 (sobota) godz. 14.00 stadion OSiR w Raciborzu
KS Unia Racibórz – Pniówek Pawłowice Śląskie 0 – 4 (0 – 1)
0 – 1 testowany 42’,  0 – 2 Caniboł 55’, 0 – 3 Bodziony 60’, 0 – 4 testowany 65’

KS Unia Racibórz: Adamiec (Kapusta 46’) – Sobek, Woniakowski (Wowra 46’), testowany, testowany (Sobierajewicz 80’) – Chałupiński (Radoń 63’), Lorenc (Wawoczny 63’), Szlufarski (Migus 46’), Tront, Haras (Łagosz 46’)- Kocot

Treść rozszerzona

0 – 1 testowany 42’, 0 – 2 Caniboł 55’, 0 – 3 Bodziony 60’, 0 – 4 testowany 65’

W pierwszej połowie dzisiejszego sparingu nasi piłkarze wyglądali na tle wyżej notowanego trzecioligowca całkiem dobrze. W pierwszych 45 minutach mieliśmy trzy wyborne sytuacje ale zabrakło precyzji i zimnej krwi. W 25 minucie Haras otrzymał na 5 metr dobra piłkę ale próbował uderzać przewrotka i przekombinował. Pięć minut później mocny strzał Szlufarskiego obronił bramkarz Pniówka. Niewykorzystane sytuacje mszczą się i tak było i tym razem. W 42 minucie po rzucie rożnym piłka została wybita na 16 metr a tam niepilnowany zawodnik testowany uderzył w samo okienko. W 44 minucie Unia miała doskonałą okazję do wyrównania. Jednak pojedynek sam na sam przegrał Haras.

W drugiej połowie trener Jakosz wpuścił do gry zmienników i odbiło się to na jakości gry. W 55 minucie doszło do dośrodkowania z końcowej linii na 12 metr do Canibała. Doświadczony pomocnik Pawłowic nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce. W 53 mieliśmy okazję na zdobycie kontaktowej bramki jednak ostry strzał Chałupińskiego zatrzymał się na słupku. W 60 minucie Bodziany dostał prostopadłe podanie, które z zimną krwią wykorzystał strzelając w krótki róg. Wynik dzisiejszego sparingu ustalił zawodnik testowany, który wykorzystał zbyt słabe wybicie naszego obrońcy i precyzyjnie z 16 metrów posłał piłkę do siatki.

Kolejny sparing dał naszemu trenerowi kolejny materiał do analizy. Za tydzień w generalnej próbie przed ligą Unia o godz. 15.00 zagra na Zamkowej z imienniczką z Turzy Śląskiej.