KS Unia Racibórz – LKS Unia Turza Śląska 1 –  1 (1  –  0)
1 – 0 Kocot 35’, 1 – 1 Hanzel 65’

KS Unia Racibórz: Adamiec – Wowra, Woniakowski, Miąsik, Sobek – Lorenc, Tront, Szlufarski (Migus 46’), Radoń ( Wawoczny 75’), Łagosz, Wowra (Sobierajewicz 80’) – Kocot

Treść rozszerzona

W generalnej próbie przed inauguracją wiosennych rozgrywek Unia zremisowała ze swoja imienniczką z Turzy 1 – 1. Na początku dzisiejszego sparingu gra była wyrównana. Nasza drużyna miała w początkowej fazie meczu dwie dobre sytuacje strzeleckie. Goście również dwukrotnie byli bliscy strzelenia bramki. Na pierwszego gola kibice musieli czekać aż do 35 minuty. Paweł Miąsik zagrał w tempo długą piłkę do Mateusza Kocota. Popularny Koko powalczył ciałem z mającym rozegranych 458 spotkań w Ekstraklasie Marcinem Malinowskim, który jest grającym trenerem Turzy. Pojedynek ten wygrał nasz zawodnik i uderzył po długim rogu otwierając wynik dzisiejszego sparingu.

Po przerwie lepiej prezentowała się Turza. Efektem dobrej gry była wyrównująca bramka, która padła w 65 minucie. Po zbyt słabym wybiciu piłki z naszego pola karnego Hanzel uderzył z powietrza z 12 metra i piłka zatrzepotała w siatce. W końcówce goście trochę przycisnęli jednak nasza obrona i bramkarz nie dali się zaskoczyć. W dzisiejszym sparingu na murawie z dobrej strony pokazało się kilku zawodników z rocznika 2002.

Za tydzień Unia Racibórz zagra na Zamkowej o 15.30 z Płomieniem Połomia i tym samym zainauguruje rundę wiosenną IV ligi. Kibiców już dziś serdecznie zapraszamy na to spotkanie.