Haiz IV liga 2018/2019, grupa: śląska II

LKS Goczałkowice Zdrój – KS Unia Racibórz 2 – 1 (0 – 0)

1 – 0 Janda Marek 76’, 1 – 1 Kocot Mateusz 82’, 2 – 1 Piesiur Mateusz 85’

KS Unia Racibórz:
Kapusta – Sobek, Goły, Woniakowski, Miąsik – Tront, Radoń, Wawoczny (Migus 60’), Lorenc- Chałupiński – Kocot

Treść rozszerzona

Niestety Unia Racibórz przegrała dzisiaj z LKS Goczałkowice Zdrój 2 – 1. Było to bardzo ważne spotkanie dla obu drużyn. Po porażce Unia spadła na spadkowe XIV miejsce w tabeli.

W pierwszej połowie tradycyjnie Unia grała dobry mecz. Bramki jednak nie padły. Gospodarze też próbowali kreować groźne akcje ale brakowało im precyzji. Po 45 minutach na sztucznej nawierzchni w Czechowicach wynikiem 0 – 0 zakończyła się pierwsza połowa.
W drugiej odsłonie działo się już zdecydowanie więcej. Obie drużyny dążyły do zdobycia bramki. Jednak dobra postawa obu defensyw przez długi czas nie pozwalała na bramkowe sytuacje. Prawdziwe piłkarskie emocje rozpoczęły się w ostatnim kwadransie. W 76 minucie przy wyprowadzaniu piłki Radoń dał się ograć. Gospodarze przeprowadzili szybką kontrę zakończoną mocnym strzałem z 20 metrów przez Marka Jandę. Po sześciu minutach nasi piłkarze doprowadzili do wyrównania. Po rzucie wolnym z lewej strony i precyzyjnym dośrodkowaniu przez Rafała Chałupińskiego piłkę głową do bramki skierował Mateusz Kocot. Chwilę potem dobrą okazję miał Paweł Woniakowski jednak zabrakło precyzji. Gospodarze też mieli wyborną okazję ale piłka zatrzymała się na słupku. Chwilę później było już jednak 2 – 1. Zawodnik Goczałkowic uciekł Sobkowi dośrodkował na piąty metr, a nadbiegający Mateusz Piesiur ustalił końcowy wynik dzisiejszego meczu.

Unia po przegranej spadła na miejsce spadkowe i sytuacja zrobiła się dramatyczna. Do końca sezonu zostało 11 meczów, które będą bardzo istotne w ostatecznym rozrachunku. Za tydzień zagramy z Odrą Centrum Wodzisław która dzisiaj zremisowała z LKS Bełk 2 – 2. Będzie to kolejny mecz „o życie” dla naszej drużyny. Już dziś serdecznie zapraszamy naszych kibiców na to spotkanie.