Dodane przez Admin dnia 10-08-2019 16:12:00
Klasa okręgowa „Zina Racibórz-Rybnik” grupa 3 - kolejka 2
10.08.2019 (sobota) godz. 11.00, stadion w Marklowicach

KS Polonia Marklowice - KS Unia Racibórz 2 - 2 (1 - 2)
0 - 1 Dawid Migus 8' 0 - 2 Dawid Migus 14', 1 - 2 Marcin Ośliźlok 42', 2 - 2 Marcin Ośliźlok 49'

KS Unia Racibórz: Grycman - Sobek, Woniakowski, Jakosz, Goły - Chałupiński, Tront, Ziemkiewicz, Migus (70' Gawryluk) - Kocot, Kapinos (60' Szlufarski)

Treść rozszerzona

KS Polonia Marklowice - KS Unia Racibórz 2 - 2 (1 - 2)

Mecz rozpoczął się idealnie dla naszej drużyny. W 8 minucie na indywidualną akcję prawym skrzydłem zdecydował się Mateusz Kocot podciągnął do linii końcowej i mocno podał po podłożu na 11m. Tam znalazł się Dawid Migus strzelił z pierwszej piłki i bramkarz Marklowic był bez szans. W 6 minut później Migus po raz drugi wpisał się na listę strzelców. Tront poprowadził piłkę na 30 m przed pole karne. Podał do Kapinosa, który był ustawiony z lewej strony w polu karnym, ten podał do zbiegającego z lewego skrzydła do środka Migusa, który prowadził piłkę do środka i z 18m strzelił nie do obrony. Kilka minut później Kocot miał okazję na podwyższenie wyniku jednak strzał głową z 7m był niecelny. Dalej przeważaliśmy, a przeciwnik czasami zagroził naszej bramce. W końcówce pierwszej połowy rzut wolny z lewej strony z boku pola karnego wykonywali gospodarze. Po mocnym dośrodkowaniu i braku krycia przez nasz zespół bramkę kontaktową strzałem głową zdobył Marcin Ośliźlok. Wynikiem 1 – 2 zakończyła się pierwsza połowa.

Źle rozpoczęliśmy II połowę. Po zmianie stron drużyna Marklowic wykonywała rzut różny z prawej strony, piłka spada na dalszy słupek i zawodnik Polonii oddał strzał z 8m przy bliższym słupku i piłka znalazła się w siatce. Strzelcem gola był ponownie Marcin Ośliźlok. W drugiej odsłonie nie było płynności w grze tak jak w I połowie. Obie drużyny stworzyły sobie po kilka sytuacji bramkowych jednak wynik do końca już się nie zmienił.

Szkoda straconych dzisiaj dwóch punktów. Po dwóch kolejkach okręgówki mamy tylko 2 punkty. Z każdym kolejnym meczem powinno być coraz lepiej. Czas najwyższy zgarnąć całą pulę.
Za tydzień 17 sierpnia zagramy o 17.00 na Zamkowej z LKS 1908 Nędza. Natomiast w świąteczny czwartek 15 sierpnia Unia Racibórz w ramach 1/8 Pucharu Polski w Podokręgu Racibórz zagramy w delegacji o godz. 11.00 z Bukiem Rudy Wielkie.