Środa 28/08/2019 godz.17:30 ️stadion OSiR w Raciborzu

KS Unia Racibórz - Pierwszy Chwałowice 1 – 1 (1 – 0)

1 – 0 Kocot 6’, 1 – 1 Łaciok 85’

KS Unia Racibórz: Grycman - Sobek, Woniakowski, Goły, Gawryluk (Stepiński 78’) - Chałupiński, Tront, Ziemkiewicz, Migus (Szlufarski 58’), Kapinos  – Kocot (Łagosz 87’)

Treść rozszerzona

Podziałem punktów zakończyło się dzisiejsze spotkanie z Pierwszym Chwałowice. Unia miała wiele dogodnych sytuacji do zdobycia bramek ale była bardzo nieskuteczna. Natomiast w końcówce do głosu doszli goście, którzy w efekcie doprowadzili do wyrównania.

Mecz rozpoczął się dla nas  idealnie. W 6 minucie po trzech naszych dobitkach piłka wpadła do siatki po strzale Mateusza Kocota. Trzy minuty później powinno być 2 – 0 niestety Koko z 6 metrów fatalnie przestrzelił. W 12 minucie Kapinos w idealnej sytuacji nie zdołał opanować piłki. W 21 minucie goście zaatakowali a strzał Heroka z bliska na słupek sparował Grycman. Minutę później strzał Gołego minął słupek. W 32 minucie po rzucie rożnym główkował Paweł Woniakowski ale piłka poszybowała nad poprzeczką. Wynikiem 1 – 0 zakończyła się pierwsza połowa.

Po przerwie obraz gry się nie zmienił. Nadal strona aktywniejszą była Unia ale nie znalazło to przełożenia w bramkach. W 51 minucie sytuację sam na sam zmarnował Kocot. Dziesięć minut później po rzucie wolnym Goły trafił w słupek. Potem ponownie po rogu główkował Woniakowski ale strzelił nad poprzeczką. W 64 minucie Rafał Chałupiński po indywidualnej akcji uderzył w długi róg minimalnie niecelnie. Kolejna doskonała sytuacja bramkowa miała miejsce w 73 minucie jednak Kocot w idealnej sytuacji nie trafił w bramkę. Potem do głosu doszli goście. W 74 minucie drużyna Chwałowic skonstruowała bardzo ładną akcję a Herok w sytuacji sam na sam z Grycmanem trafia w słupek. W 82 minucie nasz bramkarz broni bardzo groźny strzał. Trzy minuty później doszło do wyrównania. Herok ograł Sobka ten dośrodkował a nadbiegający Łaciok wpakował piłkę do siatki. W końcówce Unia próbowała zdobyć zwycięska bramkę ale zabrakło dokładności i zdecydowania.

Szkoda straconych dwóch punktów a był to wynik naszej nieskuteczności. W niedzielę 1 września o godz. 15.00 Unia zagra w małych derbach powiatu raciborskiego na Borutan Arenie z KS Naprzód Borucin. Kibiców już dziś serdecznie zapraszamy na to ciekawie zapowiadające się spotkanie.