Cenne trzy punkty Unii Racibórz
Dodane przez Admin dnia 07-09-2019 19:46:22
koko_zaj10.jpg

Klasa okręgowa „Zina Racibórz-Rybnik” grupa 3 - kolejka 7

sobota 07/09/2019 godz.16:00 ️stadion OSiR w Raciborzu

KS Unia Racibórz – Czarni Gorzyce 2 – 1 (0 – 0)

1 – 0 Kocot 48’, 1 – 1 Bober 64’,  2 – 1 Goły 90+2’

KS Unia Racibórz: Grycman - Sobek, Woniakowski, Goły,  Stępiński - Chałupiński, Tront, Gawryluk, Migus (Gładkowski 93’), Radoń (Łagosz 63’)  – Kocot

Treść rozszerzona
koko_zaj10.jpg

Klasa okręgowa „Zina Racibórz-Rybnik” grupa 3 - kolejka 7

sobota 07/09/2019 godz.16:00 ️stadion OSiR w Raciborzu

KS Unia Racibórz – Czarni Gorzyce 2 – 1 (0 – 0)

1 – 0 Kocot 48’, 1 – 1 Bober 64’,  2 – 1 Goły 90+2’

KS Unia Racibórz: Grycman - Sobek, Woniakowski, Goły,  Stępiński - Chałupiński, Tront, Gawryluk, Migus (Gładkowski 93’), Radoń (Łagosz 63’)  – Kocot

Dobry mecz zobaczyli dzisiaj kibice w Raciborzu. Było dużo walki, mecz był twardy i zacięty. Ostatecznie szczęśliwie w doliczonym czasie gry trzy punkty dopisała nasza drużyna.

W wyjściowym składzie Unii zagrało 5 juniorów w tym aż 4 z rocznika 2002. Początek meczu należał do Czarnych Gorzyce. Podopieczni trenera Haudera mieli dwie dogodne sytuacje, ale Bober raz spudłował, a w drugim przypadku trafił w słupek. W ostatnim kwadransie pierwszej połowy do głosu zaczęli dochodzić nasi piłkarze jednak również im nie udało się zdobyć bramki.

Po przerwie Unia zagrała już znacznie lepiej. W 48 padła pierwsza bramka dla Unii a jej autorem był Mateusz Kocot. Gol padł po ciekawej akcji. Rozpoczął ją Koko zagrał na skrzydło do Rafała Chałupińskiego, który trochę podprowadził piłkę, potem idealnie zagrał do Kocota, który będąc sam na sam pewnie pokonał bramkarza gości. Nasza radość nie trwała długo. W 64 minucie po zamieszaniu na naszym polu karnym i wybiciu przez nas piłki w boczny sektor boiska nastąpiło idealne dośrodkowani przez skrzydłowego Gorzyc, po którym Bober strzałem głową umieścił piłkę w siatce.  Potem ponownie gra się wyrównała. Natomiast w końcówce Unia zaatakowała. Najpierw dogodna sytuację miał Mateusz Kocot ale piłka mu odskoczyła. W 90 minucie rzut wolny z połowy boiska wykonywał Rafał Chałupiński i ku zdziwieniu bramkarza Gorzyc uderzył na bramkę. Piłka spadła minimalnie nad poprzeczką. W drugiej minucie doliczonego czasu gry Unia wykonywała rzut różny. Najwięcej sprytu wykazał w tej sytuacji Goły, który głową posłał piłkę do siatki dając nam bardzo ważne trzy punkty.

Po meczu trener Pniewski podziękował za grę naszym piłkarzom. Poinformował ich też oficjalnie, że przestaje pełnić rolę szkoleniowca Unii Racibórz. Został bowiem asystentem trenera Jacka Trzeciaka w I ligowej Olimpii Grudziądz. Pracę w nowym klubie obaj rozpoczną już w poniedziałek 9 września. Trenerowi Pniewskiemu dziękujemy i życzymy sukcesów w nowym klubie. Zarząd Unii ma zatem kolejny kłopot z obsadą stanowiska pierwszego trenera drużyny seniorów.