Sensacyjne zwycięstwo Unii Racibórz w Turzy Śląskiej

sobota 14/09/2019 godz.16:00 ️stadion w Turzy Śląskiej

KS Unia Turza Śląska - KS Unia Racibórz 0 – 4 (0 – 2)
0 – 1 Kocot 39’, 0 – 2 Chałupiński 40’, 0 – 3 Kocot 57’, 0 – 4 Kocot 73’

KS Unia Racibórz: Grycman - Sobek, Woniakowski, Goły, Stępiński (Rajda 87’) - Chałupiński, Tront, Gawryluk (Socha 85’), Migus (Łagosz 80’), Ziemkiewicz (Radoń 75’) – Kocot

Treść rozszerzona

Od samego początku spotkania raciborzanie byli bardzo skoncentrowani, Gra toczyła się głównie w środku pola. Dwie pierwsze sytuacje mieli gospodarze, jednak dobrze dysponowany Kamil Grycman nie dał się zaskoczyć. Po upływie 30 minut do głosu doszli nasi piłkarze. Oprócz bardzo dobrej gry obronnej zaczęliśmy stwarzać sytuacje bramkowe. W 39 minucie Chałupiński wykonywał rzut wolny, idealne dośrodkowanie na głowę Mateusza Kocota, który pewnie pokonał bramkarza Turzy Śląskiej. Minutę później było już 0 – 2 Rafał Chałupiński w indywidualnej akcji na małej przestrzeni minął kilku rywali i z bardzo ostrego kąta umieścił piłkę w bramce gospodarzy. Wynikiem 0 – 2 zakończyła się pierwsza połowa.

Po przerwie gracze trenera Marcina Malinowskiego chcieli zabrać się do odrabiania strat, jednak konsekwentna gra defensywna całego naszego zespołu powodowała, że to właśnie Unia Racibórz stwarzała groźne sytuacje. W 57 minucie Kocot popracował w odbiorze na połowie Turzy, wywalczył piłkę i będąc na wprost bramki pewnie pokonał bramkarza. Gospodarze dążyli do zdobycia honorowego trafienia. W 69 minucie efektowną interwencją przed naszym polem karnym popisał się nasz bramkarz Grycman, który szczupakiem wybił piłkę. Wynik dzisiejszego meczu ustalił Mateusz Kocot w 73 minucie, który po naszej koronkowej akcji założył siatkę bramkarzowi Turzy. W samej końcówce dobre okazje mieli gospodarze. Najpierw Kuczok strzelając z dystansu trafił w poprzeczkę, a chwilę później Maryniok uderzył piłką w słupek. Ostatni głos należał jednak do Unii Racibórz i przy odrobinie szczęścia mogła paść kolejna bramka.

Po ostatnim gwizdku sędziego zapanowała w naszych szeregach spontaniczna radość. Mecz pokazał, że drużyna prowadzona dzisiaj przez trenera Rachwalskiego, który przez cały mecz z ławki udzielał cennych wskazówek, ma potencjał i trzeba się z nią liczyć w każdym kolejnym spotkaniu. Zawodnikom i trenerowi za ich dzisiejszą postawę serdecznie dziękujemy.

Pomeczowa opinia Jarosława Rachwalskiego:
„Drużyna zagrała dzisiaj bardzo dobry mecz. Konsekwencja w grze i dyscyplina taktyczna były kluczowe. Cieszy fakt, że każdy zawodnik czuł i co najważniejsze – wziął odpowiedzialność za wynik. Po meczu była wielka radość, ale już teraz zespół skupia się na kolejnym spotkaniu”

Za tydzień Unia Racibórz zagra w Raciborzu z LKS Tworków w nietypowej porze, bo już o godz. 11.00. Kibiców serdecznie już dziś zapraszamy.