Dodane przez Admin dnia 05-10-2019 20:10:10

Klasa okręgowa „Zina Racibórz-Rybnik” grupa 3 - kolejka 11
sobota 5/10/2019 godz.15:00 ️stadion OSiR w Raciborzu

KS Unia Racibórz – LKS Krzyżanowice 3 – 3 (2 – 0)

1 – 0 Moneta 8’, 2 – 0 Woniakowski (karny) 31’, 2 – 1 Minta (głową) 52’, 2 – 2 Kilian  53’, 3 – 2 Kapinos 71’, 3 – 3 Michalak 90’

KS Unia Racibórz: Pluta – Sobek (Stępiński 74’), Goły, Woniakowski, Gawryluk – Chałupiński, Tront, Moneta (Ziemkiewicz 60’), Migus – Kapinos, Szlufarski (Kocot 55’)

Treść rozszerzona

Mecz derbowy Unii z Krzyżanowicami zakończył się wynikiem 3 – 3. Był to już piaty remis naszej drużyny w rundzie jesiennej.

Do meczu „lepiej weszli” nasi piłkarze. W 8 minucie Rafał Chałupiński ładnie dorzucił piłkę ze skrzydła w pole karne, tam goście próbowali ją wybić, a zrobili to tak niefortunnie, że futbolówka spadła na nogę Monety, który strzałem z woleja dał prowadzenie Unii. W 31 minucie było już 2 – 0. Po faulu w polu karnym na Migusie, karnego na bramkę zamienił nasz kapitan Paweł Woniakowski. Wynikiem 2 – 0 zakończyła się pierwsza połowa.

Po przerwie goście szybko doprowadzili do wyrównania. W 52 minucie po rzucie rożnym Minta strzałem głową zdobył kontaktową bramkę. Minute później było już 2 – 2. Kilian wykorzystał sytuację sam na sam i pewnie pokonał Plutę. W 71 minucie ponownie Unia wyszła na prowadzenie. Akcję na skrzydle w swoim stylu zainicjował Chałupiński dośrodkował na 10 metr do Kapinosa, a ten pokonał bramkarza gości. Mimo straty trzeciej bramki goście nadal próbowali odwrócić losy spotkania. Udało im się to w 90 minucie. Michalak rozpoczął akcję w środku pola wymienił kilka podań z partnerami w efekcie czego znalazł się w sytuacji sam na sam i technicznym strzałem pokonał Plutę.

Szkoda straconych dwóch punktów. Trzeba jednak obiektywnie powiedzieć, że Krzyżanowice mają poukładaną drużynę i nie przypadkowo zajmują drugie miejsce w tabeli. Ich walka do końca dała im dzisiaj remis.

Za tydzień na Zamkowej Unia zagra o 15.00 z Płomieniem Połomia.