sobota 26/10/2019 godz.14:00 ️stadion OSiR ul. Zamkowa

KS Unia Racibórz – LKS Polonia Łaziska 3 – 0 (0 – 0)

1 – 0 Paweł Woniakowski 61’, 2 – 0 Dawid Migus 68’, 3 – 0 Kamil Szlufarski 69'

KS Unia Racibórz: Pluta – Sobek, Gawryluk (Rajda 75’), Woniakowski, Goły (Łagosz 78’) – Migus, Chałupiński, Moneta, Tront, Ziemkiewicz (Szlufarski 55’), - Kapinos

Treść rozszerzona

Unia zdobyła cenne 3 punkty jednak nie przyszło jej to łatwo. Początek meczu nie był najlepszy w naszym wykonaniu. Goście przejęli inicjatywę a w 22 minucie słupek uratował nas od utraty gola. Do końca pierwszej części meczu 45 gra toczyła się zazwyczaj w środkowej strefie boiska i nie była zbyt ciekawa. Wynikiem 0 – 0 zakończyła się pierwsza połowa.

W drugiej połowie po reprymendzie trenera Rachwalskiego Unia zagrała o niebo lepiej. Bardzo udane było 10 minut od 61 do 69 minuty, kiedy to Unia zdobyła trzy bramki. Najpierw po dobrym dośrodkowaniu Chałupińskiego Paweł Woniakowski strzałem głową otworzył wynik sobotniego meczu. W 68 Minucie było już 2 – 0 po ładnym uderzeniu Dawida Migusa. Minute później na strzał z 20 metrów zdecydował się Kamil Szlufarski i bramkarz gości po raz trzeci wyjmował piłkę z siatki. W końcówce meczu Łaziska próbowały ruszyć do ataku i zdobyć przynajmniej gola honorowego jednak obrona Unii nie pozwalała im na wiele. Ostatecznie to nasi piłkarze dopisali do swojego konta cenne 3 punkty i zajmują VII miejsce w tabeli.

W przyszłą sobotę 2 listopada Unia Racibórz zagra o 14.00 w delegacji z Gaszowicami. Kibiców już dziś zapraszamy na to spotkanie.