Oldboje Unii Racibórz pokonali SFC Opava
Dodane przez Admin dnia 21-12-2019 10:45:00

Mecz oldbojów 20.12.2019 (piątek) godz. 16.00 boisko ze sztuczną nawierzchnią w Opavie Kyleśovicach

SFC Opava – KS Unia Racibórz 2 – 4 (1 – 2)
Bramki dla Unii Racibórz: Arkadiusz Kłoda, Roman Kowalczyk, Mariusz Frydryk, Krzysztof Złoczowski

KS Unia Racibórz: Szymon Kubów (Dariusz Bedronka 41') – Andrzej Miensopust, Grzegorz Jakosz, Andrzej Marców, Jarosław Rachwalski (Marek Hanzel 20’) – Dariusz Binek, Arkadiusz Kłoda, Jacek Trzeciak, Roman Kowalczyk, Krzysztof Złoczowski (Andrzej Kaczor 41’, Krzysztof Złoczowski 60’) – Mariusz Frydryk

Treść rozszerzona

SFC Opava, I połowa: Volný (Axmann) – Pospěch, Půda, Černín, Havala, Harazim, Partyš, Grussmann, Musila, Vožník, Rozhon.
II połowa: Volný (Axmann) – Christoph, Farský, Jašek, Hadaščok, Pospěch, Hampel, Klajmon, Sedláček, Prohászka, Stromský.

Trenér: Petr Žemlík.

Mecz oldbojów SFC Opava z Unią Racibórz odbył się z inicjatywy byłego piłkarza polskiej ekstraklasy Lumíra Sedláčka. Miał on charakter charytatywny, bo dochód z meczu przeznaczono dla chorego Martina Vožníka. Spotkanie stało na wysokim poziomie. Kibice dopisali i często nagradzali brawami graczy obu drużyn. Mecz rozgrywany był 2 x 40 minut. Nasza drużyna mimo iż pierwszy raz grała w takim zestawieniu dominowała na boisku. Gospodarze mieli szerszą kadrę, która liczyła 20 zawodników. Byli jednak ciut starsi niż część naszych piłkarzy. Spotkanie było rozgrywane w przyjacielskiej atmosferze. Wynik był sprawą drugorzędną. Po meczu była okazja do wspólnej rozmowy i nawiązania znajomości przez piłkarzy obu drużyn na przygotowanej przez naszych rywali pomeczowej kolacji. Liczymy, że mecze z SFC Opava będą odbywały się cyklicznie.
Serdecznie dziękujemy gospodarzom SFC Opava za zaproszenie i bardzo miłe przyjęcie. Słowa podziękowania należą się też wszystkim zawodnikom, którzy zagrali dzisiaj w drużynie oldbojów Unii.
W Nowym Roku Unia Racibórz planuje zaprosić piłkarzy SFC z naszego miasta partnerskiego do Raciborza na mecz rewanżowy.