Dodane przez Admin dnia 28-06-2020 05:59:52

Mecz sparingowy nr 2
27.06.2020 (sobota) godz. 15.00 stadion Unii ul. Srebrna 12

KS Unia Racibórz - KS 1905 Krzanowice 4 - 2 (1 - 0)

1 - 0 Gawlik 30', 1 - 1 Pieczarek 52', 2 - 1 Malaszewski 65' (samobójcza), 3 - 1 Gawlik 65', 3-2 Święty (karny), 4 - 2 Gawlik 81'.

KS Unia Racibórz: Pluta - Socha ( Badura 70'), Woniakowski (Walaszek 46'), Sobek, Kaczor - Moneta, Chałupiński, Łagosz (Grzybek 60'), Migus, Gładkowski - Gawlik

Treść rozszerzona

Garstka wiernych kibiców oglądała sobotni sparing. Sam mecz szczególnie w pierwszej połowie nie stał na wysokim poziomie. Akcje obu zespołów budowane były wolno a z boiska wiało nudą.  W 30 minucie piłkę w siatce rywali umieścił Kevin Gawlik, co tchnęło nieco życia w poczynania gości, którzy mieli do odrobienia stratę. Wynikiem 1 – 0 zakończyła się pierwsza połowa.

W drugiej odsłonie meczu gra obu ekip nieco się poprawiła, także pod względem ilości goli. W drugiej części padło ich pięć. Najpierw do siatki Unii trafił Tomasz Pieczarek, dzięki czemu wynik brzmiał 1:1. Radość gości nie trwała jednak długo. Po strzale Bogumiła Sobka z przeszło 30 metrów, piłka odbiła się od słupka bramki Krzanowic, następnie od pleców bramkarza gości Malaszewskiego, po czym wturlała się za linię bramkową.

W 65 minucie na listę strzelców wpisał się Kevin Gawlik. Mimo dwóch bramek straty goście próbowali nawiązać walkę. Po części się udało, gdyż w 68 minucie piłkę w siatce z rzutu karnego umieścił Święty. Chwilę później w 81 minucie piłkę w siatce po raz trzeci umieścił Kevin Gawlik czyli ustrzelił hat-tricka.