Dodane przez Admin dnia 05-07-2020 07:12:00
Mecz sparingowy nr 3

4 lipca 2020 (sobota) godz. 16.00 stadion Unii ul. Srebrna 12

KS Unia Racibórz – LKS Zameczek Czernica 3 – 2 (2 – 0)

1 – 0 testowany 32’, 2 – 0 testowany 42’, 3 – 0 Gawlik 62’, 3 – 1 Gembalczyk 75’, 3 – 2 Sokołowski 84’

KS Unia Racibórz: Pluta (testowany 46’) – Socha (Kuźmiński 60’), Gawryluk, Radoń, Stępiński – Moneta (testowany 70’), Łagosz (Gawlik N 60’), Chałupiński (Grzybek 60’), testowany (Kaczor 46’), Migus (Badura 60’) – testowany (Gawlik K. 60")

Treść rozszerzona

KS Unia Racibórz: Pluta (testowany 46’) – Socha (Kuźmiński 60’), Gawryluk, Radoń, Stępiński – Moneta (testowany 70’), Łagosz (Gawlik N 60’), Chałupiński (Grzybek 60’), testowany (Kaczor 46’), Migus (Badura 60’) – testowany (Gawlik K 60")

Piłkarze Unii Racibórz pod wodzą nowego trenera Dawida Plizgi pokonali w sparingu beniaminka klasy okręgowej Zameczek Czernica. Początek spotkania był w miarę wyrównany. Jednak w miarę upływu czasu przewagę osiągnęła nasza drużyna  Na efekty nie trzeba było długo czekać. W ostatnim kwadransie pierwszej połowy dwukrotnie zawodnik testowany wpisał się na listę strzelców. Wynikiem 2 – 0 Zakończyła się pierwsza połowa.

Początek drugiej odsłony też był dobry. Nasi piłkarze wywalczyli sobie rzut karny jednak zawodnik testowany nie zdołał trzeci raz pokonać bramkarza gości. Jednak chwilę później trzeciego gola dla Unii zdobył Kevin Gawlik, który regularnie strzela bramki w każdym sparingu. Mając prowadzenie 3 – 0 trener Plizga wprowadził na boisko pozostałych zawodników rezerwowych. Spadła nieco jakość gry co wykorzystali goście z Czernicy strzelając bramki w 75’ i 84’.

Zwycięstwo cieszy, a nowy trener ma pierwszy materiał do przemyśleń. Za tydzień w sobotę 11 lipca Unia zagra z Włókniarzem Kietrz w delegacji o godz. 15.30.