Dodane przez Admin dnia 25-07-2020 21:10:00

Mecz sparingowy nr 6

Sobota 25 lipca 2020 godz. 15.30 stadion Unii ul. Srebrna 12

KS Unia Racibórz - Zuch Orzepowice 14 – 2 (8 – 1)

Bramki dla Unii: Ośliźlok 1’, 12’, 24’, Migus 3’, 11’, 52’, 77’, Grzybek 20’, 29, 50, 70’, Plizga 22’, Gawlik 61’, 74’, bramki dla Orzepowic: Mrozek 26’, 60’

KS Unia Racibórz: Pluta – Sobek (Socha 46’), Duda, Radoń, Stępiński – Grzybek, Plizga, Łagosz (Gawlik 46’), Migus, Sabiashvili – Ośliźlok (Kaczor 46’)

Treść rozszerzona

KS Unia Racibórz - Zuch Orzepowice 14 – 2 (8 – 1)

W generalnej próbie przed ligą Unia Racibórz rozgromiła A klasowy zespół Zuch Orzepowice 14 – 2.

Zespół trenera Dawida Plizgi od samego początku dominował na boisku i kreował sobie sytuacje bramkowe. Po kwadransie nasi piłkarze prowadzili już 4 – 0. Pierwsza bramka padła już w 30 sekundzie, a zdobył ją Ośliźlok. Unia nie zwalniała tempa i kolejne bramki były tylko kwestią czasu. Do przerwy nasi piłkarze po ładnych akcjach zdobyli kolejne cztery bramki. Szczególnej urody była ta zdobyta przez grającego trenera Plizgę. Po szybkim rozegraniu piłki w trójkącie Zaza, Ośliźlok, Plizga ten ostatni efektowną podcinką umieścił piłkę w samym okienku bramki Orzepowic. Goście za sprawą Mrozka w 26 minucie zdobyli też bramkę. Wynikiem 8 – 1 zakończyła się pierwsza połowa.

W drugiej odsłonie obraz gry się nie zmienił. Trener Plizga dokonał trzech zmian. Unia miała nadal zdecydowaną  przewagę, którą potwierdziła kolejnymi trafieniami. Do końca spotkania kibice Unii mogli obejrzeć jeszcze 6 bramek. Orzepowice odpowiedziały tylko jednym trafieniem. Ostatecznie spotkanie zakończyło się hokejowym wynikiem 14 – 2. Dla naszej ekipy po cztery bramki zdobyli Migus i 16 letni Grzybek, którzy pokazali się na Srebrnej z bardzo dobrej strony.

Ze sparingu nie można wyciągać daleko idących wniosków, bo przeciwnik niezbyt wysoko zawiesił poprzeczkę.

W sobotę 1 sierpnia nasi piłkarze zagrają w delegacji pierwszy mecz nowego sezonu z LKS Nędza. Rywal jest szczególnie niebezpieczny na swoim terenie dlatego czeka nas ciężki mecz. Z drugiej strony łatwych spotkań nie będzie, bo grupa raciborska okręgówki jest naprawdę bardzo silna.