Dodane przez Admin dnia 06-08-2020 07:22:43

1/8 Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Racibórz

środa 5 sierpnia 2020 godz. 17.30, stadion Unii ul. Srebrna 12

KS Unia Racibórz - KS Unia Turza Śląska 3 – 1 (3 – 1)

1 – 0 Kamil Duda 6’, 2 – 0 Dawid Migus 12’, 3 – 0 Marcin Ośliźlok 29’, 3 – 1 Dawid Pawlusiński 32’

KS Unia Racibórz: Pluta – Socha,  Duda,  Stępiński, Gawryluk, - Kaczor (Sabiashvili 46’), Plizga, Grzybek (Sobek 66’),  Łagosz (Gawlik 75’), Migus (Gładkowski 82’) - Ośliźlok (Moneta 60’)

Treść rozszerzona

KS Unia Racibórz: Pluta – Socha,  Duda,  Stępiński, Gawryluk, - Kaczor (Sabiashvili 46’), Plizga, Grzybek (Sobek 66’),  Łagosz (Gawlik 75’), Migus (Gładkowski 82’) - Ośliźlok (Moneta 60’)

Dobry mecz zobaczyli w środę kibice na Srebrnej. Unia rozpoczęła mecz 1/8 Pucharu Polski z sześcioma młodzieżowcami w wyjściowym składzie. Mimo to nasz zespół od początku grał ofensywnie i kreował sobie sytuacje strzeleckie. W 6 minucie po dokładnym dośrodkowaniu z rzutu rożnego Dawida Migusa bramkę zdobył nasz stoper Kamil Duda. Po strzeleniu gola Unia dalej atakowała. W 12 minucie było już 2 – 0. Tym razem w rolę strzelca bramki wpisał się Dawid Migus uderzając mocno w krótki róg. Turza próbowała atakować jednak nie przyniosło to efektu bramkowego. Mało tego w 29 minucie Dawid Plizga idealnie obsłużył Marcina Ośliźloka a ten z narożnika „piątki” nogą umieścił piłkę w siatce. Trzy minuty później Turza zdobyła bramkę. Dawid Pawlusiński przerzucił sobie piłkę nad naszym obrońcą i strzałem z powietrza pokonał Plutę. W 45 minucie powinno już być 4 – 1. Dawid Plizga po doskonałej akcji podał do Ośliźloka ten jednak wysoko strzelił nad bramką. Wynikiem 3 – 1 zakończyła się pierwsza połowa.

Początek drugiej połowy mógł ułożyć się doskonale dla Unii. W 48 minucie do piłki doszedł Dawid Migus trafił jednak w słupek. Dobitka Marcina Ośliźloka padła łupem bramkarza gości. Z takiego obrotu sprawy nie była zadowolona Turza, która zamiast spokojnie konstruować akcje zaczęła faulując zawodników Unii. Doszło do tego, że zawodnicy obu zespołów zaczynali grać coraz ostrzej. W ostatnim kwadransie gry większość akcji toczyła się w środkowej strefie boiska. Unia Turza próbowała atakować jednak jej akcje kończyły się na granicy naszego pola karnego. Nasza drużyna próbowała w tym fragmencie gry kontrować. Warta odnotowania jest sytuacja z  87 minuty kiedy to Zaza Sabiashvili lewą nogą strzelił minimalnie obok słupka. Ostatecznie po dobrym spotkaniu w wykonaniu naszych piłkarzy wygrywamy ten pucharowy pojedynek i awansujemy do 1/4 finału Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Racibórz.

Zwycięstwo z wyżej notowanym rywalem cieszy jednak nasi piłkarze są już myślami przy sobotnim szlagierowym spotkaniu okręgówki Unia Racibórz – Naprzód Borucin. Spotkanie to będzie dodatkowo połączone ze zbiórką środków na leczenie i rehabilitację Arkadiusza Górszczyka
. Przyjdź na Srebrną. Kibicuj Unii. Pomóż Arkowi!