Dodane przez Admin dnia 16-08-2020 11:13:10

Klasa okręgowa grupa 3 - kolejka 4 sezon 2020/2021

15 sierpnia 2020 godz. 17.00 stadion w Krzyżanowicach ul. Dworcowa 12a

LKS Krzyżanowice   KS Unia Racibórz 3 – 5 (1 – 2)
1 – 0 Gardawski 2’ (karny), 1 – 1  Plizga (karny) 35’, 1 – 2 Moneta 39’, 2 – 2 Gardawski (karny) 49’, 2 – 3  Plizga (karny) 54’, 2 – 4 62' Łagosz 62’,
2 – 5 Plizga (karny) 80’, 3 – 5 Żbikowski 85’

KS Unia Racibórz: Pluta  –  Sobek, Duda (Rajda 75’), Goły (Radoń 67’), Gawryluk, - Plizga, Moneta,  Migus (Gawlik 80’), Sabiashvili (Łagosz 45’), Chałupiński, – Ośliźlok (Kaczor 84’)

Treść rozszerzona

KS Unia Racibórz: Pluta  –  Sobek, Duda (Rajda 75’), Goły (Radoń 67’), Gawryluk, - Plizga, Moneta,  Migus (Gawlik 80’), Sabiashvili (Łagosz 45’), Chałupiński, – Ośliźlok (Kaczor 84’)

Bardzo emocjonujące i obfitujące w bramki spotkanie zobaczyli licznie zgromadzeni kibice w Krzyżanowicach. Ostatecznie to Unia Racibórz zdobyła bardzo cenne punkty.

Mecz rozpoczął się idealnie dla gospodarzy. Po zagraniu ręką naszego zawodnika Gardawski pewnym strzałem z wapna dał prowadzenie Krzyżanowicom. W 35 minucie arbiter podyktował kolejny rzut karny tym razem dla Unii. Jedenastkę na bramkę zamienił nasz grający trener Dawid Plizga. W 39 minucie Unia wyszła na prowadzenie.  Idealne zagranie na wolne pole otrzymał Patryk Moneta, który stanął w sytuacji sam na sam z bramkarzem Krzyżanowic i dał prowadzenie Unii. Wynikiem 1 – 2 zakończyła się pierwsza połowa.

Po zmianie stron drużyna Krzyżanowic doprowadziła ponownie do wyrównania. Nasz obrońca faulował w polu karnym, a Gardawski po raz drugi wpisał się na listę strzelców. Nie minęło 5 minut, a arbiter kolejny raz wskazał na wapno tym razem dla Unii co skrzętnie wykorzystał Dawid Plizga. W 62 minucie Unia strzeliła kolejnego gola. Marcin Oślizlok zagrał idealnie piłkę  wzdłuż linii bramkowej Krzyżanowic, tam najwyżej do piłki wyskoczył Bartosz Łagosz, który strzałem głową pokonał bramkarza gospodarzy, podwyższając wynik na 2-4. W 80 minucie po raz kolejny z dobrej strony pokazał się Marcin Ośliźlok, który wywalczył dla Unii kolejny rzut karny. Był to już piąty rzut karny w tym meczu co bardzo rzadko się zdarza. Piłkę po raz trzeci w siatce umieścił  nasz grający trener Unii, Dawid Plizga. Gospodarze w 85 minucie po szybkiej akcji za sprawą Zbikowskiego skorygowali wynik na 3 – 5. Jednak po ostatnim gwizdku sędziego ze zdobycia cennych 3 punktów cieszyła się nasza drużyna.

Za tydzień na Srebrnej podejmować będziemy o godzinie 17.00 Zameczek Czernica. Kibiców już dziś serdecznie zapraszamy na to spotkanie.