godz. 17.00
KP Unia Racibórz - LKS Czaniec
1 - 2

Bramki:Biegański 81 - Kozioł 56,Majdak 73

Unia : Bedryj Michał, Zapotoczny Łukasz (84 Pniewski Mirosław), Sławik Piotr, Kowalczyk Edward, Biegański Maciej, Wardęga Tomasz(63 Fryt Dawid), Podstawka Patryk, Woniakowski Paweł, Potaczek Artur(63 Podolak Wojciech), Kapinos Sebastian, Szałkowski Kamil (46 Cichecki Szymon).

Sędzia : Grzelec Artur - Sosnowiec
Unia : Bedryj Michał,Zapotoczny Łukasz(84 Pniewski Mirosław),Sławik Piotr,Kowalczyk Edward,Biegański Maciej,Wardęga Tomasz(63 Fryt Dawid),Podstawka Patryk,Woniakowski Paweł,Potaczek Artur(63 Podolak Wojciech),Kapinos Sebastian,Szałkowski Kamil(46 Cichecki Szymon).
Rez.:Romański Leszek,Mużelak Adam,Rachwalski Jarosław.
LKS Czaniec:Oleksy Krzysztof,Żak Maciej,Dębski Łukasz,Szlagor Rafał,Balonek Piotr,Kozioł Tomasz,Krystian Bączek,Hałat Mateusz,Bączek Rafał(46 Świerczyński Piotr),Majdak Tomasz(79 Mokwa Patryk),Płonka Mateusz(85 Kózka Wojciech).
Rez.:Chmiel Dariusz,Błasiak Sławomir.
Porażką zakończyła sezon drużyna raciborskiej Unii i pozostała na 11 miejscu w tabeli,choć mogło być zupełnie inaczej gdyby nie błąd sędziów,którzy nie uznali bramki po strzale Pawła Woniakowskiego ,gdy bramkarz gości Oleksy interweniująć wyciągnął ją spoza linii bramkowej. Była to 53 minuta i wynik był bezbramkowy,a że piłka przekroczyła linię bramkową widział cały stadion włącznie z kibicami i ławką rezerwowych gości ,tylko nie sędziowie,ale bywa i tak ,choć nie powinno. Mecz był wyrównany i toczony w szybkim tempie mimo upału,a obie drużyny stworzyły po kilka sytuacji do zdobycia bramki ,ale w pierwszej połowie nie wykorzystały żadnej z nich.Najpierw po prostopadłym podaniu obrońcom ucieka Kapinos ale ma problem z opanowaniem skaczącej piłki i uprzedza go Szlagor wybijając ją na róg. Kilka minut później ponownie w takiej samej sytuacji jest Kapinos,ale jego strzał jest za słaby i Oleksy pewnie broni.W 26 minucie Zapotoczny podaje z lini środkowej boiska do bramkarza ale tak słabo ,że do piłki bez problemu dochodzi Majdak i próbuje minąć z piłką Bedryja,ale przegrywa ten pojedynek mimo kilku udanych zwodów piłkę ostatecznie łapie bramkarz Unii.Po pół godzinie gry ponownie groźnie jest pod bramką Unii i w zamieszaniu strzał Hałata nogą broni Bedryj. Kolejną akcję gości kończy strzałem z pola karnego Balonek,ale piłkę blokuje Kowalczyk.Szybka odpowiedź Unii to ładna akcja zakończona dograniem do Szałkowskiego ,którego uderzenie z woleja przechodzi wysoko ponad bramkę. Potem z 25 metrów strzela Woniakowski ale również zbyt wysoko.Druga połowa zaczyna się od strzału Potaczka z pola karnego jednak piłka jest uderzona zbyt słabo i Oleksy broni. Potem mamy serię ataków gości po których pachniało bramką ,ale strzał Kozioła minimalnie przeszedł obok słupka, a piłkę zmierzającą w górny róg bramki po uderzeniu Majdaka ,Bedryj skuteczną paradą wybił na róg,po którym ponownie zaspali obrońcy Unii i z 12 metrów strzelił Żur na szczęście za wysoko.Potem była opisana na wstępie sytuacja z nieuznaną bramką na co goście odpowiedzieli składną akcją w której wymienili kilka podań,a na koniec z ok.18 metrów w górny róg przymierzył Kozioł i pokonał Bedryja. Po stracie bramki raciborzanie próbowali atakować ,ale nie potrafili się przebić przez defensywę gości w której szczególnie wyróżniał się Dębski. Goście nastawieni na grę z kontry grali po uzyskaniu prowadzenia pewniej i cały czas byli groźni.W niegroźnej sytuacji pechowo główkuje Kowalczyk po czym piłka trafia do Majdaka ,a ten tym razem skutecznie strzela obok bezradnego Bedryja i goście prowadzą 2-0. Dopiero po stracie tej bramki jakby noiwy duch wstępuje w raciborzan i atakują już nonstop. W zamieszaniu w polu karnym po rzucie rożnym celnie uderza Biegański daje nadzieję na korzystny wynik ,ale kolejne rozpaczliwe ataki kończą sie niecelnymi bądź zablokowanymi strzałami i wynikiem 1-2 kończy się mecz.
Początek nowego sezonu 09.08.2008 już teraz wszystich kibiców Unii serdecznie zapraszamy